בוטוקס להזעת יתר

הטיפול בבוטוקס כנגד הזעת יתר

הבוטוקס היום ידוע בתחום האסתטיקה, במיוחד נגד קמטים ובמילוי השפתיים, רבים אינם יודעים עדיין כי הבוטוקס היום משמש גם כטיפול נגד הזעת יתר.  בוטוקס להזעת יתר, נעשה נפוץ בעת האחרונה אך עדיין יש לגביו הרבה שאלות. יש הזעת יצר המתחלקת לשני סוגים, האחד הינה הזעת יתר כללית, שמופיעה בכל חלקי הגוף, רוב הזעות היתר  מסוג זה נגרמת ממחלות כמו שחפת, סרטן ומחלת הפרקינסון. יש גם הזעת יתר הנגרמת בגלל, גיל המעבר, אי וויסות של בלוטת התריס ועוד. יש גם מספר תרופות כמו טיפות עיניים ואינסולין הגורמים אף הם להזעת יתר. ישנה הזעת יצר שהיא ממוקדת יותר כמו למשל, הזעת יתר באזור הרגליים, בית השחי, במצח, ובידיים. ייתן להיעזר עם טיפולי בוטוקס נגד הזעת יתר גם באזור הפנים אך החיסרון בטיפול זה שהוא יכול לגרום לשיתוק בפנים לזמן קצר. ישנם גם קרמים מיוחדים אותן יש למרוח באזורים המזיעים יותר בגוף ויש אף מקרים מיוחדים של הזעת יתר המטופלים באמצעות ניתוחים.

טיפול בבוטוקס מדי כמה חודשים

היתרון של טיפולי בוטוקס למניעת הזעת יתר הוא שלאחר הטיפול, אין צורך למרוח קרמים או לבלוע תרופות, הטיפול משפיע לפחות לשישה עד תשעה חודשים, ולאחר נכן יש לחזור עליו שוב.  טיפולים אלה של בוטוקס המונעים הזעת יתר מתבצעים בקליניקות פרטיות מיוחדות שיש בהם רופאים מוסמכים. אין כאבים בטיפולי בוטוקס  למניעת הזעת יתר, כי הרופא המזריק את החומר מרדים את המקום בעזרת חומר מאלחש. הטיפול נמשך כערים דקות והמטופל יכול לחזור לשגרה. כשחוזרים על הטיפול של הבוטוקס במידה ושוב יש הזעת יתר מוגברת, ניתן למרוח חומר מיוחד שגורם לזהות את הנקודה הבעייתית  שמאפשר לטפל בבעיה בצורה הרבה יותר ממוקדת.

אילו תופעות לוואי יכולות להיגרם כתוצאה מהזרקת בוטוקס?

כמו בכל טיפול אחר טיפולי בוטוקס המונע הזעת יתר יכול לגרום לתופעות לוואי שונות בקרב המטופלים. אי נוחות וכאבים קלים הם חלק מתופעות הלוואי אך התחושות הללו עוברות כיום אחד לאחר הטיפול עצמו. ביום הטיפול, חל איסור להשתמש בדיאודורנט ויש אף להימנע באותו יום מפעילות גופנית. במקרים מיוחדים יש תופעה של "הזעה מפצה" התופעה גורמת לכך שהזיעה שנעלמה מאזורים שטופלו מתחילה להופיע באופן מוגבר יותר באזורים שונים בגוף. לרוב התופעה הזו, מופיעה לאחר ניתוח לטיפול בהזעת יתר, אך היא גם יכולה להופיע לאחר טיפולים של הזרקת בוטוקס לאזורים המזיעים בגוף, התופעה נעלמת מעצמה לאחר זמן קצר.

 

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.