הזרקות בוטוקס

הזרקות בוטוקס

הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס נחשבת לטיפול הקוסמטי רפואי מספר אחד בעולם כאשר רק בארה"ב לבד בוצעו למעלה מארבעה מיליון טיפולים השנה. בוטוקס. (בוטוליניום טוקסין) נכנס לשימוש רפואי בשנות השמונים ע"י רופאי עיניים לטיפול בפזילות ותיקים בעיניים, מיגרנה, הזעת יתר וכמובן החלקת קמטים בעיקר בשליש העליון של הפנים.

בוטוקס הינו תכשיר רפואי אשר יעילותו העיקרית היא העלמת קמטי הבעה. הזרקת בוטוקס נחשבת לטיפול הקוסמטי רפואי מספר אחד בעולם כאשר רק בארה"ב לבד בוצעו למעלה מארבעה מיליון טיפולים השנה. בוטוקס. (בוטוליניום טוקסין) נכנס לשימוש רפואי בשנות השמונים ע"י רופאי עיניים לטיפול בפזילות ותיקים בעיניים, מיגרנה, הזעת יתר וכמובן החלקת קמטים בעיקר בשליש העליון של הפנים. בוטוקס מאושר למטרות אסתטיות ע"י מינהל התרופות והמזון האמריקאי כבר משנת 2002. היום אפשר לומר בוודאות שהודות לטיפולי הזרקות בוטוקס מיליונים ברחבי העולם "נפטרו" מקמטי ההבעה בפנים ונראים הרבה יותר צעירים ורעננים לגילם. ניתן להזריק גם בוטוקס בשפתיים לתיקון סימטריה לאחר הזרקה של חומרי מילוי לעיבוי השפתיים וגם באזור הצוואר כדי להשיג אפקט של "מתיחת צוואר, הזרקת בוטוקס מתאימה גם כתחליף לניתוח הרמת גבות.

כיצד בוטוקס פועל?

בוטוקס מלכתחילה משפיע רק על קמטי הבעה שנוצרו כתוצאה מהתכווצות של שרירים וכתגובה להפרשת חומר בשם אצטילכולין. בוטוקס שמוזרק לשריר חוסם את הפרשת האצטילכולין עצב וגורם להחלשות התכווצות השרירים אליהן הוא הוזרק ובדרך הזאת מחליק קמטי הבעה.

כמה זמן עד ייקח עד שתבחינו בשינוי?

השפעת הבוטוקס על השריר מתחילה בדרך כלל לאחר 48 שעות מסיום ההזרקה ונמשכת כארבעה חודשים עד שישה חודשים בהתאם לקצב חילוף החומרים של כל אחד ואחת. ככל שתבצעו יותר טיפולים אפקט הטיפול יגבר אולם זה לא ימשך לעד…. כעשרה ימים מסיום הטיפול הראשון תגיעו לפגישת ביקורת במהלכה ברוב המקרים תתבצע הזרקה נוספת, שיא התוצאות של טיפול בוטוקס יהיה כחודש ימים ממועד הטיפול הראשון.

כיצד מבוצע טיפול של הזרקות בוטוקס?

הזרקות בוטוקס נעשות בדרך כלל ללא הרדמה למרות שניתן לאלחש את האזור המטופל לפני התחלת הטיפול. מטופלים לרוב חשים באי נחות קלה כתוצאה מהזרקת הבוטוקס. ברוב הטיפולים, ההזרקה אורכת מספר דקות בודדות לאחריהן המטופל ממשיך בשגרת החיים וללא כל הפרעה לסדר היום. נקודות ההזרקה מאוד חשובות בטיפול. קיימות מספר נקודות הזרקה מוסכמות בכל אזור בפנים והן לא נמצאות בתוך קמטי העור אלא בשרירים שגורמים להיווצרות הקמט. הטיפול באמצעות הזרקות בוטוקס יעיל במיוחד בשלושה אזורים: סביב העיניים, בין הגבות ובמצח ניתן גם להזריק בוטוקס בכדי להרים את הגבות ולפתוח את העין.

תופעות לוואי

תופעות לוואי שיכולות להופיע אחרי הזרקות בוטוקס הן כאב ראש, בחילות, אודם וכאבים באזור ההזרקה. לעיתים רחוקות מרגישים חולשה בשרירים וקיימת גם תופעה המכונה צניחת עפעף המופיעה בשכיחות נמוכה,  רוב התופעות הן זניחות אולם חשוב לקבל הסבר מלא מהרופא המטפל בטרם תחליטו לעבור את הטיפול.

מי רשאי להזריק בוטוקס?

זריקות בוטוקס בישראל חייבות להתבצע אך ורק על ידי רופא, אין זה הכרח כי הרופא יהיה פלסטיקאי או רופא עור, כן חשוב נסיון הרופא וביטוח אחריות מקצועית בתוקף! בחו"ל ישנן מדינות בהן הזרקות בוטוקס מבוצעות ע"י אחיות.

כמה עולה בוטוקס?

טיפול בוטוקס אינו יקר כמו שרבים ורבות נוטים לחשוב, עלות בוטוקס תלויה בכמות החומר אותה מזריק הרופא וזאת כתלות במספר האזורים בהם מתבצע הטיפול וכתלות בסוג הטיפול (בוטוקס לקמטים, בוטוקס להזעת יתר, בוטוקס למיגרנה, בוטוקס לפיסורה ועוד). זריקת בוטוקס יכולה לעלות החל מ- 700 ש"ח לטיפול בקמטים ולהגיע עד כ- 3,000 ש"ח לטיפול בהזעת יתר למשל בבוטוקס.