הזעת יתר בכפות הידיים

מהו הטיפול בהזעת יתר בכפות הידיים?

מי שסובל מהזעת יתר, ניתן לראות זאת במיוחד ע"י הזעת יתר בכפות הידיים. זהו מצב קליני שבו החולים מתקשים בביצוע של פעילות יום יומית. יש כמה סוגים בהזעת יתר בכפות הידיים יש כאלה שסובלים רק מהזעת יתר קלה בכפות הידיים שאינה גורמת לבעיות בתפקוד היום יומי, אך יש כאלה הסובלים מהזעת יתר בכפות הידיים שנמדדת על פי רמת הרטיבות וההשפעה עליהם בחיי היום יום. על פי מחקר, אלה הסובלים מהזעת יתר בכפות הידיים,  הגורם לכך הוא בדרך כלל גנטי. שלב של הזעת היתר מתחיל להיות מורגש יותר בגיל ההתבגרות,  יש מקרים של הזעות יתר בידיים בגלל מקרים כמו פגיעה פיזית או פגיעה בבית החזה, או התחשמלות. בדרך כלל, המקרים הללו הם נדירים יותר. הרבה אנשים הסובלים מהזעת יתר בכפות הידיים, נמנעים ואפילו מתביישים ללחוץ יד לאנשים. ההזעה היא פעולה בלתי נשלטת ובלתי רצונית של הגוף.

הזיעה שומרת לנו על טמפרטורת הגוף

הזעת יתר בכפות הידיים, נגרמת בדרך כלל מפעילות יתר של מערכת העצבים. הזיעה נועדה לשמור על טמפרטורת הגוף שלנו. פעולות כמו נהיגה או הקלדה על מחשב, הופכות להיות הרבה יותר קשות למי שסובל מתופעת הזעת יתר בכפות הידיים. יש לציין  כי תופעת הזעת יתר בכפות הידיים , היא אינה תופעה זמנית והיא כרונית, המלווה את הסובל ממנה כל החיים. יש כאלה שהזעת היתר בכפות הידיים רק מחמירה עם השנים. זיעת יתר כפות הידיים, יכולה להיגרם מכל מיני מצבים רפואיים כמו בגיל המעבר, השמנת יתר והפרעות נפשיות. לרוב, אלה הסובלים מהזעת יתר בכפות הידיים, יכולים לפתח גם הזעת יתר בשאר אזורי הגוף כמו באזור בית השחי, במפשעות וכפות הרגליים. ידוע, כי בלוטות הזיעה קשורות האחת בשנייה ואת זה ניתן במיוחד לראות כאשר אנשים כועסים, או לחוצים. במצבים אלה, הגוף מייצר יותר זיעה. טכניקות של הרפיה, יעזרו בהרבה מקרים להפחתת הלחץ וכן גם להפחתת הזיעה.

טיפולים ברפואה קונבנציונלית להזעת יתר בכפות הידיים

יש נם כמה סוגי טיפולים נגד הזעת יתר בכפות הידיים, יש טיפולים שיסייעו כמו טיפולים ברפואה משלימה. מה שטוב הוא, שישנן תרופות שאם אחת מהן אינה פועלת כראוי ומשפיעה לטובה על המטופל, תמיד ניתן להחליפה בתרופה אחרת.  למשל, אם הוכח כי אדם בעל חרדות סובל מהזעת יתר, ניתן לטפל בו באמצעות תרופות נגד חרדה. גם שינוי בתזונה יכול להועיל נגד הזעת יתר בכפות הידיים.

 

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.