הזעת יתר בכפות הרגליים

כיצד נמנעים מהזעת יתר בכפות הרגליים?

יש אנשים המזיעים באזורים מסוימים בגוף ויש אלה הסובלים מתופעה של הזעת יתר בכפות הרגליים.  למי שסובל מהתופעה הזאת, כדאי כי לא ינעל נעליים סגורות ועל הקפדה של היגיינת הרגליים, באמצעות רחיצת הרגליים לעיתים תכופות יותר ושימוש בחומרים המונעים הזעות יתר בכפות הרגליים. ברוב המקרים אלה הסובלים מהזעת יתר בכפות הרגליים, יש ריח רע באזור זה, יש לבדוק כי התופעה אינה נובעת ממצבים גופניים מערכתיים כמו למשל פעילות יתר של בלוטת התריס, גיל המעבר, סכרת עוד מצבים שיש לקחת בחשבון. גם פעילות גופנית גורמת למצב של הזעת יתר ברגליים. לאחר האבחנה אצל הרופא, יש להתחיל בטיפול ביתי למניעת ההזעה באזור זה. מי שסובל מהזעת יתר ברגליים, קרוב לוודאי כי יסבול מפטרייה באזור הבוהן והציפורניים, ולכן חשוב לא לתת חממה לחיידקים המזיקים הללו, לאוורר את כפות הרגליים ולרחוץ אותם לעתים תכופות.

איזה נעליים כדאי ללבוש למי שסובל מהזעת יתר ברגליים?

מי שסובל מהתופעה של הזעה מוגברת בכפות הרגליים, חייב לנעול נעליים מאווררות, או סנדלים. יש להמעיט בנעילת נעלי עור סגורות או במגפיים העשויים מחומרים אטומים כמו למשל גומי. מי שאינו יכול לנעול סנדלים בתקופת החורף, יוכל לנעול נעלי ספורט מאווררות או נעליים אחרות המפחיתות את באזור כפות הרגליים. הזעת יתר בכף הרגל גורמת למצבור רב  של חיידקים, חיידקים אלה גורמים לריח רע ולפטריות באזור כף הרגל והציפורניים. זו הסיבה שיש לרחוץ הרב את כפות הרגליים ולהשתדל להשתמש בחומרים חיצוניים מונעי זיעה המייבשים את האזור ומונעים ממנו לחות והזעה. חומרים הנוגד זיעה כמו אלומיניום כלוריד, הוא אנטי פרספירנט שמריחתו על אזור כפות הרגליים מפחיתה את ההזעה באופן משמעותי.

אילו סוגים של טיפול מונעים הזעת יתר בכפות הרגליים?

טיפול בזרם חשמלי הינו זול יותר ויעיל נגד הזעה מוגברת בכף הרגל,  הזרם החשמלי, גורם לפגיעה בבלוטות הזיעה ולמניעה זמנית של פעולתן. הטיפול בבוטוקס זו המילה האחרונה נגד הזעת יתר באזורים שונים בגוף הכוללים את אזור כפות הרגליים. מי שיהיה מעוניין בניתוח כמו סימפטקתומיה, יש הרבה רופאים שלא ימליצו על ניתוח זה בגלל הפרעה בעתיד בתפקוד המיני. יש כמה מחלות שתורמות לתופעה של הזעת יתר בכפות הרגליים ובשאר אזורים בגוף. פעילות מוגברת של בלוטת התריס, סכרת, פרקינסון, ומחלות נוירולוגיות נוספות. גם תרופות נוגדות דיכאון יכולות לגרום להזעת יתר בגוף.

 

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.