הזעת יתר במצח

כיצד מטפלים בהזעת יתר במצח?

להזעת יתר יש הרבה השלכות פיזיולוגיות ותחושות לא נעימות בגוף, כמו ידיים קרות ולחות הזעת יתר במצח, רגליים מזיעות ד כדי פטריות קשות באזור כפות הרגליים והציפורניים. החיים של אנשים הסובלים מהזעות יתר במצח ובשאר חלקי הגוף,  חייהם אינם קלים והם יעשו כל דבר על מנת להתגבר על הבעיה. יש הרבה בדיקות רפואיות, היכולות לבחון אם אכן קיימת הזעת יתר מהמצח או משאר חלקי הגוף. יש מדידה כמותית של הפרשות זיעה מהגוף או באמצעות סימון ביוד ובטלק. היום, עם ההתפתחות הגדולה בתחום הרפואה, יש דרכים רבות בטיפול של הזעת יתר. חלק מהדרכים הידועות לטיפול בהזעת יתר הם: תרופות מסוימות שהאדם הסובל מהזעות יתר נוטל, תכשירים קוסמטיים ורפואיים למיניהם, בוטוקס, ניתוחים מסוימים כמו כריתת העצב הסימפתטי ועוד.  יש דרכים יעילות לטיפול בבעיה ואחת מהן היא חסימת הגירוי העצבי לבלוטות הזיעה.

מה גורמת בוטוקס להזעת היתר וכיצד היא מועילה?

ניתן היום להזריק בוטוקס באזורים שונים בהם הגוף מזיע יותר כמו למשל זיעת יתר מהמצח, מדובר באזור שהוא קטן יחסית. האזורים ניתן לטפל באמצעות בוטוקס הם: בית השחי, כפות הידיים, מצח, פנים, מפשעות, ישבן, כפות רגליים, מתחת לחזה ועוד. יש אזורים שהם רחבים יותר בגוף כמו הגב והבטן שבהם לא ניתן לטפל בגלל הכמות הגדולה של החומר שיש להזריק למקומות אלה. ההשפעה של הטיפול בבוטוקס, יכולה להופיע לאחר שמונה עד עשרה חודשים. אחוזי ההצלחה הם גבוהים במיוחד ומובטחים לאלה שיעברו את הטיפול.

ממה נגרמת הזעת יתר בגוף?

הזעת יתר באזור המצח ובשאר הגוף, יכולה להיגרם בגלל פעילות יתר של מערכת העצבים האוטונומית- סימפתטית באזור מסוים בגוף. השפעה לאחר הטיפול היא כמובן לא לכל החיים, ויש לחזור על הטיפול ברגע שהוא לא משפיע וההזעה חוזרת. יש כאלה שההזרקה של הבוטוקס משפיעים רק לכמה חודשים, אצל כ אחד זה אינדיבידואלי אבל משפיע לטובה על ההזעה. מי שחוזר על הטיפול ייווכח כי  המרווח הין הטיפולים  רק יגדל עם הזמן. יש מקרים בהם ניתן לטפל בהזעת יתר במצח ללא טיפול פולשני כמו הזרקות בוטוקס. יש להימנע ממצבים אשר יכולים לעורר הזעה, מצבי לחץ למשל, או הימנעות ממקומות חמים במיוחד, לבוש העשוי מבד סופג. ניתן גם בטיפול תרופתי בהדרגתיות לבלוע תרופות המונעות הזעת יתר בגוף,  יש גם מכשיר חשמלי למניעה של הזעת יתר ויש לו אחוזי הצלחה גבוהים.

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.