הזעת יתר בפנים

מהן דרכי הטיפול נגד הזעת יתר בפנים?

הזעת יתר בפנים זהו מצב לא נעים במיוחד במצב חברתי. קשה מאוד להסתיר את הזעת היתר בפנים. בחלק מן המקרים ישנה גם הזעת יתר באזור של הקרקפת. אפילו אם לא נעשה שום מאמץ פיזי, אדם הסובל מהזעת יתר בפנים סובל במיוחד ששמים לב לתופעה הזו, כי פשוט לא ניתן להתעלם ממנה. הזעת יתר בפנים, נובעת מעצבנות וחרדה, אך בחמישים אחוז מהמקרים מדובר גם בתופעה גנטית. אם האב או האם, סובלים מתופעה של הזעת יתר בפנים, רוב הסיכויים כי הבן או הבת יסבלו מאותה תופעה מציקה ומביכה. בהרבה מקרים, מדובר בתקלה של מערכת העצבים הסימפתטית. מערכת זו אינה ברת שליטה. מי שסובל מהזעת יתר חייב לטפל בה מיד. יש לשוחח עם הרופא על התופעה. לרוב רופאי העור יטפלו בתופעה זו והם יוכלו לתת לכם עצות לגבי דרכי הטיפול השונות בהזעת היתר באזור הפנים.

לטיפול בהזעת יתר בפנים נדרשת סבלנות מצד המטופל

יש לדעת כי מי שסובל מתופעת הזעת יתר בפנים חייב שיהיה סבלני. מדובר בשיטות שונות של טיפול שיש להתנסות בהם. אסור למטופל להתייאש ברגע שטיפול מסוים אינו עוזר בהזעת יתר בפנים. במקרים קיצוניים של אנשים שממש מתקשים לתפקד ביום יום, ואף טיפול אינו נמצא כמתאים לתופעה זו, ניתן להגיע למפלט האחרון והוא ניתוח של הזעת יתר. רוב המטופלים שעברו ניתוח  הזעת יתר באזור הפנים, יוכלו להעיד כי ההליך הינו בטוח. ישבם אחר הניתוח מקרים שונים כמו אלה שעברו את הניתוח מתחילים להזיע באזורים אחרים בגוף, כמו אפקט של זיעה מפצה. בדרך כלל כל ניתוח כרוך בסיכון מסוים, אך שאר הטיפולים הנפוצים בתופעת הזעת היתר בפנים הם לקיחת תרופות צמחיות שמקורן ברפואה המשלימה, או תרופות רגילות , קונבנציונליות שיכולים למתן את הזעת היתר בפנים. בכל מקרה, כדאי למנוע את הזעת היתר בפנים, היות והיא גורמת לזיהומים ובעיות שונות בעור, במיוחד בעור הפנים שנחשב לעור הכי רגיש בגופנו.

שיטות שמרניות המקובלות נד הזעת יתר בפנים

הרב רופאים דוחים את הניתוח של הזעת היתר בפנים, ומעדיפים כי המטופל ישתמש בתרופות שמרניות יותר. שיטות אלה, כוללות תרופות אנטיכולינרגיות שניתנות יחד עם תרופות הרגעה, היות והרבה מטופלים סובלים מהזעת יתר בפנים בגלל לחץ נפשי או בעיות במערכת העצבים. הטיפול נד הזעת יתר, יכול להשתנות מאדם לאדם. טיפול כמו הימנעות מקפאין, תזונה שאינה בריאה כמו מאכלים חריפים ושומניים, אוכל מהיר, שתיית אלכוהול ועוד.

 

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.