המסת שומן בלייזר

המסת שומן בלייזר – השוואת מחירים

המסת שומן בלייזר

המסת שומן באמצעות מכשיר לייזר הוא מהטיפולים הנפוצים ביותר בישראל, מכשיר לייזר סמארטליפו או מכשיר חדשני בשם בודי טייט (תדר רדיו) הינם מכשירי לייזר  ו-  RF מובילים מסוגם בעולם לעיצוב וחיטוב הגוף על ידי הרס של תאי שומן מתחת לפני העור. הלייזר מתאים להעלמת כיסי שומן מקומיים, פירוק בליטות וגושי שומן לאחר ניתוח שאיבת שומן בשיטה הקונבנציונלית ומתיחת העור באזורי הרס רקמת שומן. לייזר סמארטליפו / RF בודי טייט מתאים במיוחד עבור המסת שומן באזורים כמו סנטר כפול וצוואר, זרועות, חזה לגבר (גניקומסטיה), מותניים, גב, ירכיים, ברכיים ובנוסף קיימת האפשרות לטפל בעור נפול ורפוי במקומות שונים.

התפתחות טכנולוגיית המסת שומן בלייזר

במהלך פיתוח ומחקר התגלתה יכולת הלייזר לטפל בהצלחה נגד הזעת יתר באזור בתי השחי עם תוצאות שנשמרות לאורך זמן. בנוסף ניתן לטפל בבעיות של צלוליטיס קשה ולפרק גושים מתחת לעור שנוצרו אחרי הזרקת סיליקון נוזלי בעיקר באזור השפתיים. הרעיון לטיפול ברקמת שומן בעזרת לייזר עלה בשנת 1999, לצורך הטיפול השתמשו ב-  ND-YAG שנמצא בשימוש הרפואה האסתטית כלייזר לטיפולי קופרוז בפנים (נימים בפנים) וורידים מורחבים ברגליים. בזמן הטיפול ברקמת השומן התגלתה יכולתו של מכשיר הלייזר לפרק את דופן תאי השומן וכך לגרום להרס התא עם פגיעה ברקמת שומן מסביב עקב הפלת שרשרת תהליכים אנזימים אשר בסופו של דבר משמידים תאי שומן נוספים. התאים הפגומים לא נשארים במקום עקב יכולת גוף האדם לסלק אותם דרך מערכת הלימפה. תהליך ה"ניקיון" נמשך לתקופה של עד חודשיים ולכן את התוצאה הסופית של הטיפול ניתן להעריך רק לאחר פרק זמן (לרוב חודש עד שלושה חודשים) כאשר הטיפול מבוצע בסמרטליפו ואילו בשיטת בודי טייט (מכשיר בודי טייט פותח בישראל) ניתן לראות את תוצאות הטיפול בסמוך לסיום הטיפול.

יתרונותיו של הלייזר בטיפולי המסת שומן?

  1. אפשרות טיפול בכיסי שומן קטנים, פירוק בליטות וגושי שומן גורמים לעור מראה לא סדיר.
  2. גורם לתהליך התגבשות ומכאן מתיחת עור המטופל למטופלים הסובלים מעור מקומט.
  3. אפשרות טיפול באזורים עם זרימת דם מוגברת עקב יכולת ND-YAG לייזר לגרום להקרשה ושיפור במראה עור רפוי.
  4. נפיחות ושטפי דם לא משמעותיים מייד אחרי הטיפול.
  5. פגיעה מינימאלית ברקות ותהליך ריפוי מהיר בהשוואה לניתוח שאיבת שומן.
  6. הליך קצר יחסית לעומת ניתוח באמצעותו ניתן להמיס עד כחמישה ליטרים של שומן שזה שווה ערך לחמישה קילוגרמים.
  7. אין צורך בחדר ניתוח וניתן לבצע את המסת השומן בלייזר או בגלי רדי בחדר טיפולים במרפאה.
  8. המסת שומן בלייזר מחירים – עלות הטיפול נמוכה משמעותית משאיבת שומן (אין צורך בחדר ניתוח, מרדים וכדומה).

באיזה סוג לייזר משתמשים בטיפול המסת שומן?

  1. מערכת ה- Smartlipo מבוססת על ND-YAG לייזר עם יכולת להגיע לכוח עד 40 HZ. האנרגיה של הלייזר עוברת דרך סיב בעובי של 300 מיקרון (דק מאוד) החודר מתחת לעור בעזרת קנולה (צינורית).
  2. במכשיר בודי טייט (באדי טייט) ללייזר יש יכולת להגיע עד לכ- 80 הרץ ולכן כמות השומן אותה ניתן להמיס במהלך טיפול אחד יכולה להגיע עד לכחמישה ליטרים!!!

לכמה זמן נשמרות תוצאות טיפול המסת שומן?

במהלך הטיפול ב- סמארטליפו / בודי טייט נגרם הרס בלתי הפיך של תאי שומן ולכן תוצאות הטיפול הן קבועות. למבוגרים אין יכולת לייצר תאי שומן חדשים. בזמן שאדם מבוגר משמין, תאי השומן הקיימים פשוט אוגרים את השומן. אם אינכם שומרים על משקלכם אזי השומן יצטבר באזורים שלא עברו את הטיפול.

האם קיים אישור FDA לביצוע המסת שומן בלייזר?

סמרטליפו לייזר קיבל אישור FDA לביצוע ליפוליזיס או בשפת העם המסת שומן על ידי לייזר, גם ל – body tite קיימים כל האישורים לטיפולים בישראל, בשונה למשל מהזרקות להמסת שומן המכונות ליפוליזיס שטרם קיבלו אישור.

מי מתאים להליך המסת שומן?

מטופל אידיאלי הוא אדם בריא אשר שומר על משקל גוף קבוע עם ציפיות לא מוגזמות. אם קיימת הצטברות שומן אשר אינה מגיבה לדיאטה ופעילות גופנית הן מתאימות להמסה בעזרת מכשיר הלייזר.

לכמה טיפולי המסת שומן אזדקק?

לרוב, המטופלים זקוקים רק לטיפול אחד. הטיפול אורך כשעה לערך לכל אזור בגוף.

כיצד מבוצע טיפול המסת שומן?

המסת שומן בלייזר הוא הליך שבמהלכו תאי השומן נהרסים עקב השפעת הלייזר – חימום ופיצוץ דופן התא. הלייזר גורם לקרישת דם בכלי דם קטנים ולכן השימוש במכשיר גורם לדימומים ונפיחות מינימאליות והחלמה מהירה. כתוצאה מחימום והקרשת רקמות, הטיפול גורם גם למתיחת עור, תכונה מאוד חשובה בהליך המסת שומן. טיפול המסת שומן נעשה בדרך כלל תחת הרדמה מקומית. סיב לייזר עובר דרך קנולה סטרילית שחודרת מתחת לעור ע"י ביצוע חתך קטנטן בגודל של 1-2 מ"מ. בזמן התהליך, הלייזר מייצר אור אדום שניתן לראותו דרך העור וכך לעקוב אחרי אזור ומהלך הטיפול. ברגע שהלייזר נכנס למגע עם תאי שומן הוא מתחיל בתהליך הרס התאים. לאחר סיום הטיפול חוזרים לפעילות מלאה. ניתן לחזור על הפעולה כל שלושה חודשים אם קיים צורך בכך.