העלמת ורידים

העלמת ורידים בולטים

העלמת ורידים

בעיית ורידים בולטים מורחבים מטרידה את רוב האוכלוסיה הבוגרת למרות שורידים בולטים פוגעים גם באנשים צעירים יחסית (מעל גיל 30) לרוב בנשים. יש סיבות רבות שגורמות להרחבת ורידים – החל בתורשה וגנטיקה ועד להריון. נשים מודרניות, אינן מוכנות לקבל את העובדה שהרגליים שלהן אינן יפות כמו שהיו לפני מספר שנים לא רב, ואין להן שום אפשרות ללבוש חצאית קצרה ללא גרביונים, או ללכת לים או לבריכה בלי רצון קבוע להסתיר את אחד מחלקי הגוף היפים – הרגליים, כל זה  נגרם בגלל ורידים בולטים ומורחבים. אין שום סיבה לסבול מזה, הרפואה המודרנית מציעה מגוון רחב של טיפולים להעלמת ורידים. במאמר זה נסקור בקצרה חלק מהשיטות הבולטות להסרת ורידים בהן סקלרותרפיה והעלמת ורידים באמצעות תדרי רדיו.

כיצד מבצעים העלמת ורידים?

העלמת ורידים מבוצעת מכמה סיבות כאשר החשובה שבהן היא בריאותית למרות שביצוע העלמת ורידים מהסיבה האסתטית היא סיבה מספיק טובה כדי לבצע את ההליך. הטיפול הנבחר נקבע לפי חומרת המצב. במצבים קלים עם כלי דם דקים ניתן לטפל בעזרת לייזר חיצוני בלבד או ע"י מכשירים המבוססים על קרן אור ipl. במקרים יותר חמורים של ורידים מורחבים ובולטים נבחרת אופציה של התערבות יותר רצינית כמו ניתוח ורידים או הזרקות תוך ורידיות המכונות סקלרותרפיה או הזרקת קצף – כל מקרה נבחן לגופו. אחת הבדיקות הקובעות את חומרת המצב היא מעבר של בדיקת אולטרא סאונד ורידי הרגליים (דופלר).

העלמת ורידים ונימים ע"י סקלרותרפיה

אחד הטיפולים החדשניים ביותר בתחום הורידים והנימים, במהלך הטיפול בוריד פגום או בנימים בעיתיים, מזריק רופא כלי דם תמיסה שגורמת לוריד להתנפח ובסופו של תהליך להיעלם מבלי שיראה כל זכר לוריד. את התמיסה מזריקים לוריד באמצעות מחטים דקות. הטיפול אינו כואב, נמשך כחצי שעה. יש לעבור ברוב המקרים מספר טיפולים עד לפתרון מושלם. תוצאות הטיפול הן לאחר כשלושה חודשים ממועד ההזרקה הראשונה.

העלמת ורידים בולטים בלייזר

קיימים סוגים שונים של לייזרים המשמשים ברפואת כלי דם ובשימושים נוספים בטיפולי אסתטיקה. אחד מסוגי הלייזר השימושיים ביותר באסתטיקה הוא לייזר המתמקד בכלי דם מורחבים הנועד לטיפול בורידים בולטים עד למצב של העלמת ורידים באופן מוחלט, שיעור ההצלחה של הטיפולים בלייזר נושק ל – 100%.

להלן הטכניקות בהן מבצעים העלמת ורידים

  • העלמת ורידים באמצעות גלי רדיו.
  • טיפול זמני לורידים ע"י שימוש בגרביים אלסטיות.
  • העלמת ורידים ונימים באמצעות מכשירי לייזר מתקדמים.
  • ניתוח העלמת ורידים ע"י ביצוע חתכים כירורגיים ושליפת הוריד הבעייתי.
  • העלמת ורידים במחט – שליפת הוריד הבעייתי ע"י מחט ובאמצעות וו לכידה.
  • העלמת ורידים ונימים סקלרותרפיה באמצעות הזרקות קצף בהנחיית אולטרא-סאונד.