הסרת נימי דם בפנים – קופרוז באמצעות לייזר

העלמת כלי דם בפנים קופרוז

קופרוז

התופעה נקראת טלאנגיואקטזיס (קופרוז) והיא אופיינית לגברים ונשים, היא חלק מתהליך הזדקנות העור אשר נגרם כתוצאה מגורמים רבים בהם כמובן חשיפה לאור קרני השמש

עם הגיל אנחנו שמים לב שיותר ויותר כלי דם (נימים, ורידים המכונים ורידי עכביש) מורחבים מופעים בעור הפנים. כלי דם אלה גורמים לעור שלנו להראות פחות רענן, ויותר עייף ומבוגר. נכון שהופעת כלי דם ברוב המקרים מצביעה על שינוי גיל שעובר העור והיום ניתן לטפל בתופעת כלי הדם בפנים בקלות רבה באופן יחסי באמצעות מכשירי לייזר. לא משנה אם את/ה גבר או אישה עורך יכול לפתח כלי דם עדינים, בולטים, בודדים ומרובים אך מאוד מפריעים באזור האף, הסנטר, הלחיים או המחשוף. התופעה נקראת טלאנגיואקטזיס (קופרוז) והיא אופיינית לגברים ונשים, היא חלק מתהליך הזדקנות העור אשר נגרם כתוצאה מגורמים רבים בהם כמובן חשיפה לאור קרני השמש, בהמשך כיצד נגרם קופרוזיס וגם איך מעלימים אותו.

כיצד נגרם קופרוז?

קופרוז גם יכול להתפתח בזמן הריון, לידה, נטילת הורמונים וגלולות נגד הריון, חשיפה לשמש כאמור, טיפולים באמצעות סטרואידים או יכול להיות סממן של מחלת עור אחרת. בדרך כלל הקופרוז אינו בעיה בריאותית אלא פגם עור אסתטי שלא תמיד ניתן להסתרה על-ידי איפור. בעבר לא היו טיפולים יעילים נגד קופרוז אבל היום טכנולוגית לייזר גרמה למהפכה בטיפולי טלאנגיואקטזיס וניתן להיפטר ממנו לגמרי.

מה זה קופרוז (טלאנגיואקטזיס)?

קופרוזיס היא תופעה של ורידים קטנים, עדינים, שטחיים שמתחילים להיות מורחבים ונראים לעין באופן קבוע. בעבר טיפלו בבעיה בעזרת מחטים עם זרם חשמלי שגרם לכוויה בתוך הורידים ולצלקות. היום קיימת טכנולוגיה לייזר מתקדמת שיעילה לטיפול בקופרוז ובבעיות כלי דם אחרות.

איך הלייזר עובד בטיפול עבור העלמת כלי דם בפנים?

לייזר יוצר קרן אור עם אנרגיות מרוכזות. סוגים שונים של לייזרים יוצרים צבעים שונים של אור. בקרן לייזר ספציפי (1064) משתמשים היום עבור העלמת כלי דם מורחבים. צבעים שונים של האור נספגים ע"י פיגמנטים ספציפיים של העור. לדוגמא המוגלובין שנמצא בדם סופג אור עם אורך גל 1064. אנרגית האור גורמת לפגיעה וסתימה ובסופו של הטיפול גם להעלמת כלי דם מורחבים.

יתרונות מכשירי לייזר לטיפול בנימי דם בפנים?

מכונת לייזר מייצרת קרן אור מרוכז עם אורך גל 1064 לטיפול בקופרוז. הפולס המותאם המתמקד על המוגלובין נמצא בתוך כלי דם בלי לפגוע בפיגמנטים אחרים של העור, זה מוריד באופן משמעותי סיכון לכוויות ופיגמנטציה. בנוסף, הסימנים אחרי הטיפול הם מינימאליים והמטופל חוזר לתפקוד יומיומי רגיל מיד אחרי הטיפול.

למה יש לצפות מטיפול להעלמת קופרוז בפנים?

תוצאה סופית תלויה בכמות, גודל ועומק הורידים. רוב המטופלים זקוקים לטיפול אחד עד לשלושה טיפולי העלמת כלי דם בפנים, שכל אחד מהם נמשך כ- 10 דקות. הטיפול מבוצע אחת לחודש. בזמן טיפול העלמת כלי דם בפנים אתם מרגישים עקצוצים עדינים וברוב המקרים אין צורך בהרדמה. יש אפשרות לבצע את הטיפול תחת הרדמה מקומית. מיד אחרי הפרוצדורה העור נראה אדום, נפוח ומעט רגיש, רוב התופעות מינימאליות ונעלמות כעבור זמן קצר.