טיפול בהזעת יתר

כיצד מטפלים בהזעת יתר?

מהזעת יתר, סובלים כ- 12%   מהאוכלוסייה, גברים נשים וילדים. אין שום קשר לפעילות הגופנית או לטמפרטורה הסביבתית. מוקדי הזיעה הידועים יותר בגוף הם: בית השחי, כפות הרגליים, הידיים, אזור המצח והפנים. יש כאלה שמזיעים גם באזור הבטן, המפשעות והרגליים. הזעת יתר, יכולה להופיע גם בטמפרטורה של אפס מעלות. בהרבה מקרים היא קשורה למצבי לחץ נפשי. יש גם גורם גנטי המשפיע אף הוא על הזעת יתר. לפני כשמונה שנים, נרשמה פריצת דרך רפואית שנתנה מענה יעיל ובטוח של טיפול בהזעת יתר באזורים השונים בגוף. טיפול זה, מתבצע באמצעות הזרקה תת עורית של חומר הנקרא בוטלניום {בוטוקס} לאזורים כמו בית השחי ולאזורים קטנים בגוף ששם ניתן להזריק את החומר. הטיפול בהזעת יתר הוא עדין ולא גורם למגבלה איזה שהיא, אבל הוא מייבש את האזור המזיע. הטיפול מתבצע במרפאה ואין צורך באשפוז. טיפול של הזעת יתר באזור המצח למשל ניתן גם באמצעות הזרקת בוטוקס, הטיפול יהיה יעיל לכמה חודשים, ויש לחזור עליו ברגע שמרגישים כי מזיעים יותר שוב.

טיפול יעיל ובטוח

הטיפול שהוכח כהכי בטוח ויעיל עבור הזעת יתר, הוא ללא ספק הזרקת בוטוקס. הבוטלניום שהוא בעצם רעל בשם טוקסין, נחשב כבטוח כשמשתמשים בו במינונים קטנים. השימוש בחומר זה עבור הטיפול בהזעת יתר מתבצע ע"י חיתוך כימי של העצבים. הבוטוקס בעצם חוסם את מעבר הגירוי העצבי מהעצב לעבר בלוטת ההזעה ובכך, מונע את הפעולה של מנגנון ההזעה בגוף. יש עוד שני דרכים לטיפול עבור הזעת יתר בגוף אבל הן פחות נפוצות מאשר שיטת הבוטוקס. באמצעות זרם חשמלי שמופעל בתוך גיגית, אותה ממלאים במים ומשרים בה את כפות הידיים או הרגליים. בהתחלה משרים את האזורים הללו פעמיים ביום למשך כחצי שעה ולאחר מכן יורדים למינון ש פעמיים בשבוע. טיפול זה הוא יעיל ועלותו נמוכה אך י צורך בהתמדה.

מה אחוזי ההצלחה של תכשירים רפואיים נגד הזעת יתר?

יש נם תכשירים מונעי זיעה שהם בנויים למריחה מקומית אבל הם יעילים באופן חלקי יש כאלה הגורמים לגירויים בעור. ברגע שאתם מעוניינים לעבור טיפול הזעת יתר, כדאי לבחור בדרך שהכי תתאים לכם מבחינה אישית.  גם באמצעות ניתוח, ניתן למנוע את הזעת היתר בגוף. יש ניתוח המנתק את העצבים הסימפתטיים בגוף באזור ממנו סובל החולה מהזעת יתר ובכך, ניתן לנטרל את מנגנון ההזעה המוגבר באזור זה. ניתוח זה, אינו מתאים לאנשים הסובלים מהזעת יתר באזור בית השחי.

 

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.