מילוי עצמות לחיים

מילוי עצמות לחיים

במהלך השנים ועם ההתקדמות בגיל, מבנה הפנים עובר מספר שינויים אנטומיים. אחד מסימני הגיל הבולטים ביותר הוא צניחת עצמות לחיים עקב נסיגת העצמות באזור הפנים ושינוי בפיזור השומן התת-עורי. מילוי עצמות לחיים עוזר לטשטש סימני גיל ומחזיר תווי פנים צעירים. הטיפול מתבצע באופן פשוט ואורך מספר דקות במהלכן מזריק הרופא המטפל בטכניקות ייחודיות חומרי מילוי לאזור עצמות הלחיים, לרוב, קודם להזרקת חומר המילוי מאלחש הרופא את האזור באמצעות משחת אלחוש כך שלא תרגישו בכאב במהלך ההזרקה. לאחר הטיפול ניתן להמשיך בשגרת החיים הרגילה והתוצאות הרצויות מתקבלות מיד עם סיום ההליך.

 

מהם הסיכונים ותופעות הלוואי של מילוי לחיים?

תופעות לוואי לאחר עיצוב עצמות לחיים נדירות וזאת בהתאם לחומר המילוי איתו משתמש המטפל כאשר פעולת ההזרקה עצמה עלולה לגרום לשטפי דם קלים, אדמומיות ונפיחות באזור ההזרקה שחולפת עד מספר שעות לאחר הטיפול. כאשר הטיפולים מבוצעים בחומרי מילוי קבועים כמו סיליקון רפואי טהור או ביואלקמיד הרי שתופעות הלוואי עלולות להיות נדידת החומר בפנים, גרנולומות ועיוותים באזור הלחיים ולכן מומלץ לשקול את השימוש בחומרים הללו בכובד ראש!

 

חומרים באמצעותם מבצעים מילוי עצמות לחיים

מילוי עצמות לחיים ניתן לביצוע כאמור באמצעות חומרי מילוי שונים לפי בחירת המטופל/ת יחד עם המטפל לאחר חתימה על טופס הסכמה מדעת ולאחר שהרופא פרט את כל הסיכונים שעלולים להתלוות להליך. להלן חומרי המילוי בהם משתמשים בישראל הם:

  1. סיליקון רפואי נוזלי אותו מזריקים בטכניקה של מיקרו טיפה, כאשר מספר המפגשים עד לסיום עיצוב עצמות לחיים הוא לפחות שישה במהלכן מוזרק סיליקון לעצמות הלחיים בכמויות מזעריות הגורמות לגירוי אזור ההזרקה והמייצרות סוג של מעטפת המקנה את הנפח לעצמות הלחיים. עיצוב עצמות לחיים בסיליקון לפיכך אורך לפחות חצי שנה וזאת מאחר והמרווח בין מפגש למפגש עם הרופא המטפל הוא חודש.
  2. ביו אלקמיד – שתל להזרקה פנימית המבוסס על מים וחומר סינטטי המוזרק במפגש אחד למילוי עצמות הלחיים, בישראל כמעט שלא מזריקים יותר ביו אלקמיד מאחר ולא מוכרים את החומר יותר.
  3. חומצה היאלורונית – עיצוב עצמות לחיים בחומצה היאלורונית היא הדרך המומלצת לעבור את ההליך, מדובר על חומרי מילוי קמטים טבעיים להם תופעות לוואי מינורית אולם חסרונם הגדול הוא אפקט הטיפול לתווך בינוני קצר דהיינו עד שנה וחצי ממועד ביצוע ההליך, בגזרת החומרים הללו ניתן למצוא את הרסטילן, רדיאס, ג'ובידרם, טאוסיאל, מטרידקס, פרפקטה ועוד.