מילוי קמטים בפנים

מילוי קמטים באזור הפנים

קמטים בעור הפנים, הצוואר והמחשוף משפיעים רבות על הדימוי העצמי של כל אחד ואחת מאיתנו ובמיוחד על תחושת הביטחון העצמי. זה ממש לא נעים להתעורר בוקר אחד ולהביט במראה ולזהות קמטים שנוספו במהירות מבלי שנרגיש ושאנחנו מתחילים להזדקן! היום ישנם מגוון פתרונות נגד קמטים ונגד קמטוטים ולכן אין כל סיבה להילחץ!!! רוב הפתרונות המוצעים היום לטיפול מילוי קמטים נחשבים למתקדמים ובטיחותיים. לפניכם מאמר הסוקר בקצרה את כל המידע שחשוב לדעת לפני שתעברו טיפול למילוי קמטים כמו סוגי חומרי מילוי נפוצים, סיכונים וסיבוכים בהליך, סוגי קמטים נפוצים וקישורים למידע נוסף על חומרי מילוי קמטים מובילים.

סוגי חומרי מילוי קמטים

בעשור האחרון הגיעו לארץ מגוון רב של חומרי מילוי קמטים וזאת הודות לשנים רבות של פיתוח ומחקר. טיפול מילוי קמטים מתבצע באמצעות הזרקה פשוטה, קצרה שלא אורכת יותר מחצי שעה ולא כואבת של חומרי מילוי. להלן שתי קבוצות החומרים איתם מבצעים את הפרוצדורה:

חומרים זמניים – ישנם מגוון רחב של חומרי מילוי קמטים זמניים המבוססים על חומצה היאלורונית בהם: רסטילן, ג'ובידרם, רסטילן פרלן, הילאפורם רדיאס ועוד או חומרי מילוי קמטים המבוססים על קולגן שנותנים פתרון מושלם ובטוח עבור מילוי קמטים לפרקי זמן של עד שנתיים מיום ההזרקה, תוכלו לקרוא על חומרי המילוי המומלצים כאן באתר.

חומרי מילוי קבועים – קיימים גם חומרי מילוי קמטים קבועים בהם ניתן להשתמש בהם ביו אלקמיד והזרקת סיליקון רפואי טהור. מדובר על חומרי מילוי קמטים הנותנים מענה לתקופה ארוכה מאוד במקרה של ביואלקמיד 5 – 8 שנים ובמקרה של סיליקון רפואי טהור לצמיתות.

האם קיים סיכון בטיפול מילוי קמטים?

חומרי מילוי קמטים מתקדמים המבוססים על חומרים טבעיים (רסטילן או ג'ובידרם למשל) במקרים מאוד נדירים גורמים לאלרגיות ורגישויות בעור הפנים ולכן ברוב המקרים אין צורך בבדיקת רגישות לחומר לפני ההזרקה. תופעות הלוואי הן זמניות וחולפות עד מספר שעות לאחר הטיפול. במצבים בהם מזריקים חומרים קבועים בהם סיליקון יכולות להיווצר תופעות לוואי קשות עליהם כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל בהם גרנולומות (גבשושיות) שקשה מאוד להסירן, עיוותים ונדידת חומר שקשה מאוד להמיסה ועוד סיכונים וסיבוכים שעלולים להיגרם. המלצתנו ברוב המקרים היא להזריק חומרים טבעיים.

סוגי קמטים וחומרי מילוי נפוצים

במהלך השנים חלים שינויים בעור האנושי. הוא מפסיק להיות מתוח ועם הזמן נוצרים בו קמטים. קמטים נוצרים בעקבות חשיפת יתר לשמש, השפעות מצטברות של משיכת האדמה, ותנועות שרירי הפנים. רבים מנסים למנוע הופעת קמטים מלכתחילה, על ידי לבישת בגדים ארוכים, שימוש בקרמים שונים להגנת העור, חבישת כובע, להימנע מחשיפה מרובה לשמש ועוד. מילוי והעלמת קמטים קיימים אינה דבר פשוט. כיום קיימים שלל טיפולי מילוי קמטים, כמו הזרקת בוטוקס, ניתוחים פלסטיים, פילינג עמוק, טיפולי לייזר ועוד.

מהם קמטי הבעה ואיך הם נוצרים?

קמטי הבעה אלו בעצם קמטים בפנים, הנוצרים במשך השנים, בעקבות הבעות פנים כמו הבעת שמחה, כעס, חשיבה וכדומה. קמטי הבעה מתגלים במקומות שונים בפנים כמו המצח, בקצות הפה, קצות העין, באף ועוד. לעיתים אין קמטים כמו במצב של מטופלים הזקוקים למילוי עצמות לחיים שהרי אז מוסיפים נפח ומשחזרים תווי פנים כפי שהיו בצעירותנו. קמטי הבעה נוצרים על ידי חומר בגוף, שתפקידו להעביר אותות מהמוח אל שרירי הפנים ובכך לגרום להתכווצותם ולהביע תחושה. לאחר שאזור מסוים כווץ מספר פעמים, הוא "נתפס" והשריר אינו מצליח לחזור למצבו הקודם וכך נוצרים קמטי הבעה. כיום, קמטי הבעה ניתנים לטיפול על ידי הזרקת בוטוקס המוזרק לאזור המכווץ. הטיפול אינו מסובך ואינו כואב. פרט לקמטים הללו ישנם קמטים מסוגים שונים כמו הקמטים בזוויות הפה (מכונים גם קמטי הסוגריים, קמטים בין האף לפה) קמטים מעל השפה העליונה בהם מטפלים בהזרקת חומרי מילוי המקנים נפח ולא חומרים משתקים כמו הבוטוס או הדיספורט.

 

מילוי קמטים מתחת לעיניים

פרט לקמטים שתוארו למעלה עלולים להופיע גם קמטים נוספים באזור העיניים, הכוונה היא לקמטים מתחת לעיניים שהיא תופעה כלל לא נעימה. קמטים מתחת לעיניים גורמים למראה מבוגר יותר, פחות אסטטי ונותן תחושה עייפה למראה הפנים. עכשיו, במספר טיפולים פשוטים, ניתן להחזיר את השנים אחורה ולגרום לתופעת הקמטים מתחת לעיניים להיעלם. הטיפולים מבוצעים או ע"י חומרי מילוי מסוג חומצה היאלורונית כמו רסטילן, מטרידקס, ג'ובידרם, הזרקת קלציום הידרוקסיט בשם רדיאס וגם ע"י חומרי מילוי המבוססים על הזרקת שומן גוף עצמי אשר עובר תהליכים מסויימים ומוזרק לאחר מכן לאזור שמתחת לעיניים, טיפולי מייסלס (prp) וגם טיפולי פילינג לייזר לחידוש והצערת העור בפנים וגם באזור שמתחת לעיניים להחלקת הקמטים בפנים.