מתיחת עור ללא ניתוח

מהפכה אמיתית בטיפולי מתיחת עור. ישראל מוכרת בעולם כמדינה מובילה בתחום החידושים הטכנולוגיים ברפואה אסתטית, "אלמה לייזרס" למשל (חברה ישראלית) פיתחה שיטה יחודית עבור מתיחת עור ללא ניתוח, כמוה ישנן חברות נוספות רבות אשר מחפשות כל הזמן את המכשיר והשיטה האולטימטיבית להמסת השומן, חיטוב הגוף והידוק ומתיחת העור. עד היום מוכרות שתי שיטות מצליחות עבור מתיחת עור בעזרת אנרגית חום אשר גורמות לחידוש קולגן: לייזר וגלי רדיו. לייזר נמצא בשימוש רחב ברפואה אסתטית כבר שני עשורים. ניתן לציין שלטכנולוגית לייזר יש לא מעט הגבלות, עקב ספיגת לייזר על-ידי מלנין. גלי רדיו לא נספגים עיי מלנין עקב כך אין סכנה לגרום היפו-פיגמנטציה או היפר-פיגמנטציה בזמן טיפול מתיחת עור. שני המכשירים המובילים בטכנולוגיית גלי רדיו הם אקסנט ומכשיר בודי טייט באמצעותו ניתן גם לבצע המסת שומן בלייזר.

 

בודי טייט ואקסנט – מתיחת עור ללא ניתוח בטכנולוגיית RF

השיטות הללו מבוססות על גלי רדיו שמסוגלים לחדור עמוק לתוך העור ומתחת לעור ללא פגיעה בשכבה עליונה (חיצונית) של העור. גלי הרדיו החודרים לעומק העור, מחממים את האזור עד לטמפרטורות גבוהות שגורמות לזירוז תהליכי חידוש עור (הפרשת קולגן ואלסטין מחדש) והגדלת זרימת דם באזור החימום אחראית על הספקת חומרים חיוניים לתהליכי בנית רקמה חדשה. ניתן לבצע טיפולים באזור הפנים כולל קו לסת, ידיים, רגליים וישבן. יתרונות של מכשירי האקסנט ומכשיר בודיי טייט:

  • עור ורקמה תת-עורית מתחממים ללא השפעה על האפידרמיס. טמפרטורות גבוהות מכווצות סיבי קולגן ויוצרות מתיחת עור.
  • מנגנון קירור מגן נגד כוויות אפידרמיס ובזמן הטיפול טמפרטורת העור לא עולה מעל 40-42 מעלות (נמדדת עיי טרמומטר).
  • אחרי סיום טיפול מתיחת עור מנקים משמן ומייבשים בעדינות את האזור וכעבור מספר דקות המטופל משוחרר לביתו ללא הגבלות.
  • סידרת טיפולי מתיחת עור כוללת 6 טיפולים. כל טיפול נעשה אחת לשבועיים, טיפול ע"י בודי טייט להמסת שומן מבוצע בפעם אחת!
  • נכון להיום לא קיימות שיטות אחרות יעילות עבור מתיחת עור נפול ומדולדל לכן לטכנולוגיית RF הצלחה רבה במדינות שונות בעולם כולל אירופה, קנדה, מדינות המזרח הרחוק ועוד.

מתיחת עור במכשיר smartlipo

המילה אחרונה בטיפולי מתיחת עור ללא ניתוח (במועד עדכון שורות אלו המכשיר הפך לפחות נפוץ לשימוש בישראל, הבודי טייט וטכנולוגיית התדר רדיו אפשר לומר השתלטה על השוק אולם עדיין משתמשים בו). הסמרטליפו הוא מכשיר לייזר ראשון מסוגו בעולם שפותח לעיצוב גוף על ידי הרס תאי שומן מתחת לעור. smartlipo גורם לתהליך התגבשות וכתוצאה להפרשת קולגן צעיר ומשופר . בזמן הפעלתו התגלתה יכולת הלייזר להביא לשיפור במראה העור עקב חיזוקו ומתיחתו. להלן שאלות ותשובות על המכשיר והטכנולוגיה:

ש. באיזה סוג לייזר משתמשים בטיפולי מתיחת עור?

ת. מערכת Smartlipo מבוססת על ND-YAG לייזר עם יכולת להגיע לכוח עד 40 HZ. אנרגיה של הלייזר עוברת דרך סיב עם עובי 300 מיקרון (מאוד דק) שחודר מתחת לעור בעזרת קנולה.

ש. כמה זמן נשמרת תוצאת טיפול מתיחת עור?

ת. במהלך טיפול מתיחת עור כלי דם בסביבה עוברים הקרשה ועור נחשף לחימום מהיר עקב פיזור אנרגית לייזר. השינויים גורמים להפרשת קולגן צעיר וחזק. תוצאת טיפול מתיחת עור נשמרת לאורך זמן אך מושפעת מסיגנון חיים כמו חשיפה לשמש, עישון, צריכת אלכוהול, דיאטה, תורשה וכדו'.

ש. האם המכשיר מאושר לשימוש ע"י משרד הבריאות?

ת. הסמרט ליפו קיבל אישור FDA ב- 2006.

ש. מי מתאים לטיפול מתיחת עור?

ת. מטופל אידיאלי עבור מתיחת עור הוא בין אדם בריא, מנהל סיגנון חיים שומר על איכות העור, שומר על משקל גוף קבוע עם ציפיות מותאמות.

ש. לכמה טיפולי מתיחת עור אני זקוק?

ת. לרוב המטופלים רק טיפול אחד מספיק. הפרוצדורה נמשכת 45 דקות בערך לכל אזור.

ש. כיצד מבוצע טיפול מתיחת עור הלכה למעשה?

ת. מתיחת עור על ידי Smartlipo נחשבת פעולה זהירה שבמהלכה כלי דם בסביבה עוברים הקרשה ועור נחשף לחימום מהיר עקב פיזור אנרגית לייזר. הלייזר גורם לקרישת דם בכלי דם קטנים מסביב עקב יכולת הקרשה קיימות לND-YAG לייזר וכתוצאה דימומים ונפיחות מינימאליים עם זמן החלמה קצר. עקב חימום והקרשת רקמות מסביב, הטיפול יוצר מתיחת עור.טיפול מתיחת עור נעשה בדרך כלל תחת הרדמה מקומית, סיב לייזר עובר דרך קנולה סטרילית שחודרת מתחת לעור בעזרת חתך בגודל 1-2 מ"מ. בזמן הפרוצדורה הלייזר מייצר אור אדום שניתן לראותו דרך העור וכך לעקוב אחרי אזור ומהלך הטיפול. ברגע שלייזר נכנס למגע עם העור הוא גורם לחימום האזור וזירוז תהליכי התחדשות.