ניתוח הזעת יתר – סימפתקומייה

סימפתקומייה – או במילים פשוטות, ניתוח הזעת יתר

ההפרעה של הזעת יתר שכיחה עותר בקרב הגברים, ופחות אצל הנשים. הזעת יתר יכולה להפריע באופן חברתי כמו תפקוד במקום העבודה, או אפילו אנשים שיתרחקו מאדם הסובל מזיעת יתר בגופו.  הרבה הסובלים מהזעת יתר בגוף, סובלים גם מזיהומים בעור הנגרמים מהזעת יתר. במקרים קיצוניים, לאחר שניסו במטופלים מסוימים תרופות וטיפולים שלא עזרו להם, הפתרון הוא ניתוח הזעת יתר. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, נעשה חתך בשני צדי בית החזה ומתחת לבית השחי, דרך החתכים הללו מוחדרת מצלמה בעלת סיבים אופטיים על מנת לבדוק את חלל החזה לשם זיהוי העצבים וכלים נוספים המיועדים לכריתת העצבים האחראים על הזעת היתר. יש גם סיבוכים שעלולים להיגרם בגלל הניתוח להזעת יתר כמו למשל אזורים אחרים בגוף הקשורים לאזורי ההזעה שהעצבים בהם לא נותקו. סיבוך נוסף שהוא נפוץ בניתוח הזעת יתר זה צניחת העפעפיים בהיעדר של זיעה בחלק אחד של הפנים. הסיבוך הוא כ- 10%מכלל המנותחים. יש תופעות שעלולות לצוץ לאחר הניתוח וזה הזעת יתר נוספת ומוגברת, כאבים באזור בית החזה ועוד.

הניתוחים להזעת יתר אינם נפוצים

התערבות כירורגית באנשים הסובלים מהזעת יתר כמו ניתוח נגד הזעת יתר, הוא אינו טיפול נפוץ ויש הרבה המתנגדים לו. אנשים הסובלים מהזעת יתר ואינם מעוניינים לעבור ניתוח של הזעת יתר חייבים להימנע ממאכלים חריפים המגבירים את הזיעה וכן משקאות אלכוהוליים הידועים כגורמים מובהקים להזעת יתר. לבישת בגדים מאווררים ושימוש בדיאודורנטים ומשחות נגד הזעת יתר יוכלו לעזור בהרבה מקרים, כך שניתוח נגד הזעת יתר הוא בהחלט המפלט האחרון עבור אנשים אלה. אם טיפולך זה אינו מועיל, יש לעבור לטיפול שהוא הרבה יותר מתקדם הכולל שימוש בהזרקת בוטוקס או שימוש בזרם חשמלי. רוב הטיפולים הללו, מועילים רק במקרה ששום טיפול לא הביתי ולא התרופתי עוזרים, אז בהחלט אין מנוס, וחייבים לעבור את ניתוח הזעת היתר.

יש לשקול היטב אם אתם מעוניינים בניתוח נגד הזעת יתר

כל מעורבות כירורגית, במיוחד ניתוח הנוגע למערכת העצבים, כמו ניתוק עצבים הגורמים להזעת יתר כמו בניתוח הספציפי הזה, יכולים לגרום לתופעות לוואי שיכולים ללוות את החולים להרבה שנים ולפעמים לצמיתות, לכן, יש להתייעץ עם מספר מומחים בתחום ולשאול את השאלות הנכונות לפני שתחליטו, כי אכן ברצונכם לבצע את הניתוח נגד הזעת יתר. רופאים כירוגים יוכלו לתת לכם תשובות בנוגע לאחוזי ההצלחה של הניתוח.

.

 

פורסם בקטגוריה מאמרים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.