פיגמנטציה

טיפול בפיגמנטציה

שנים של חשיפה מכוונת ולא מכוונת לשמש באה לידי ביטוי בצורה של קמטים, פיגמנטציה, נימים בפנים וגוון עור אדום. פיגמנטציה ניתן להגדיר בתור כתמי גיל, כתמי שמש או כתמים הורמונאליים המופיעים בעור הפנים, הידיים, הצוואר או המחשוף שחשופים מידי יום לאור השמש וגורמים למראה מבוגר מהגיל האמיתי. במדינה שטופת שמש כמו ישראל פיגמנטציה שכיחה מאוד ומופיע אצל אנשים רבים. לפניכם מאמר שעוסק בשיטות הטיפול לכתמי פיגמנטציה בפנים, בהן הסבר מפורט על האופן בו מבוצע הטיפול, איך עובד בכלל חידוש עור (מכונה ריג'וביניישן) וגם מה קורה לאחר סיום ההליך.

מהן השיטות להעלמת פיגמנטציה / כתמי עור?

בעזרת טכנולוגית קרן אור אנו משיבים לעורנו מראה צעיר. טיפול פיגמנטציה באמצעות קרן אור היא שיטה בטוחה ולא חודרנית אשר אינה פוגעת בשכבה העליונה של העור ובכך מצמצמת את האפשרות לסיבוכים לאחוז נמוך ביותר. להלן הטיפולים המוצעים לטיפול בפיגמנטציה:

  • Intense pulsed light  – משפר את מרקם העור ומסייע במניעת צלקות לרבות צלקות אקנה.
  • פילינג כימי רגיל שנמצא בשימוש שנים רבות יעיל להעלמת סימני גיל ופיגמנטציה בעור, פילינג כימי יעיל לרוב באזור הפנים.
  • פילינג לייזר מוכר לקהילה הרפואית מזה כשני עשורים עם שיפור מתמיד בטכנולוגית לייזר שגורם לתוצאות איכותיות עם מינימום סיכון וסיבוכים. בשנים אחרונות נחשב פיקסל לייזר לאחד הטיפולים היעילים ביותר לטיפול בפיגמנטציה.
  • טיפול הסרת כתמים בעור / פיגמנטציה ע"י מכשירי לייזר – נעשה בדרך כלל באזור הפנים, בצוואר ובידיים, ניתן לבצע את הטיפול ברוב חלקי הגוף.
  • מריחת משחות רטינול לאחר התייעצות עם דרמטולוג עשויה לשפר את המצב, אחוזי ההצלחה נעים סביב ה – 20%.

פיגמנטציה

איך חידוש עור עובד?

הטכנולוגיה משתמשת בטווח רחב של גלי אור אינפרא אדום מ- 515 ועד 1200 ננו מטר. המלנין שאחראי על כתמי פיגמנטציה והמוגלובין שנמצא בכלי דם מורחבים סופגים את האנרגיה של קרן האור ונהרסים או נשרפים. בהמשך התהליך, המנגנון הפנימי של העור מבצע ניקוי פנימי של חלקים פגומים. סידרה של 6 טיפולים בדרך כלל מספיקה כדי להעלים סימני פיגמנטציה. עוצמת טיפול נמוכה יחסית כאשר מתחילים לטפל בפיגמנטציה מאפשרות לבצע את ההליך באופן בטוח עם תוצאות אפקטיביות וזאת מבלי לגרום לאובדן ימי עבודה. עצימות הטיפולים עולה בהדרגה ולכן ניתן להגיע לשכבות עמוקות יותר ולטפל בכתמי פיגמנטציה גדולים יותר עם מכשירי IPL.

כיצד מתבצעת העלמת פיגמנטציה בקרן אור?

בתחילת ההליך מורחים שכבת ג'ל קר על האזור המטופל, יש להגן על העיניים באמצעות משקפי מגן מיוחדים ובאמצעות ידית מיוחדת של המכשיר מבזיקים על עור המטופל בעדינות פולס של קרן אור עם נתונים קבועים מראש החודר לתוך העור וגורם להעלמת פיגמנטציה. במהלך טיפול פיגמנטציה תחושו גלי חום עדינים ונסבלים ולכן אין צורך להרדים או לאלחש את האזור הנגוע בפיגמנטציה. טיפול פיגמנטציה בודד אורך כעשרים דקות לאחריו ניתן לחזור לפעילות יום יומית רגילה.

לאחר טיפול פיגמנטציה?

בסיום הטיפול תבחינו באדמומיות קלה שתחלוף לאחר פרק זמן קצר. אזורים בהם יש פיגמנטציה נעשים כהים יותר אך מתנקים כעבור מספר ימים. מומלץ לעבור טיפול אחת לשלושה שבועות. ניתן להבחין בתוצאות כבר לאחר הטיפול הראשון או השני. בזמן או אחרי הטיפול החשיפה לשמש אינה מומלצת ויש להצטייד מבעוד מועד במסנני הגנה.