פילינג לייזר

פילינג לייזר

במדינה שטופת שמש כמו מדינת ישראל מתעורר צורך גדול לטיפול בנזקי שמש –פיגמנטציה, נקבוביות פתוחות, קמטים וקופרוז. ניתן לטפל ברוב הפגמים בעור הפנים בעזרת פילינג לייזר בינוני. פילינג לייזר ניתן יש לבצע בעונת החורף עקב סכנת חשיפה לשמש אחרי הטיפול אולם גם ניתן לבצעו במהלך חודשי הקיץ למרות שזה לא הכי מומלץ. בזמן טיפול פילינג מבוצעת הרדמה מקומית קלה שהשפעתה חולפת לאחר פרק זמן קצר ואינה גורמת לשום הגבלות בזמן ואחרי ההליך. אחרי טיפול פילינג, עור הפנים נשאר אדום מספר ימים, ובסוף תהליך הריפוי מתקבלת התוצאה הרצויה של מחיקת נזקי שמש. למרות ההצלחות הגדולות של הרפואה האסתטית מומלץ להישאר ריאלי לגבי תוצאות הטיפול בפילינג ומהירות שיפור מצב העור. אין זה משנה באיזה סוג פילינג תבחרו (פילינג עמוק, פילינג בינוני, פילינג שטחי) לטפל בעור וברוב המקרים מטופלים זקוקים למגוון טיפולים שנפרסים לאורך זמן. הטיפול בעור הנו תהליך ממושך הדורש סבלנות!

 

פילינג באמצעות פיקסל לייזר

כולנו נולדנו עם עור מתוח וחלק אולם במהלך חיינו עורנו חשוף למפגעים וכתוצאה מכך הוא אינו נראה מושלם כמו פעם. זמן, תורשה, כוח משיכה כולם, פועלים כנגדנו. חשיפה לשמש, אקנה ועישון משפיעים לרעה על מראה העור, מתחילים להבחין בנקבוביות, קמטוטים, קמטים, פיגמנטציה, צלקות ושקעים בעור. העור נראה חסר ברק וגוונו אפור. עד לא מזמן, היכולות לתיקון סימני ההזדקנות וחשיפה לגורמים מזיקים רק בעזרת טיפולי לייזר הייתה מוגבלת עקב אחוז גבוה של סיבוכים, צורך בהרדמה ואורך ההתאוששות. לאחר שנים של חיפושים ופיתוחים פיקסל לייזר (PIXEL) נכנס לשימוש רחב ברפואה האסתטית ונתפס כחידוש מפתיע. נדרשו אלפי שעות פיתוח וניסויים כדי להביא את הטכנולוגיה המהפכנית לשימוש רחב ויעיל. אחרי מספר טיפולים באמצעות פיקסל לייזר, העור הופך להיות יותר רך, חלק ורענן. קמטוטים סביב העיניים נחלשים משמעותית כמו גם פיגמנטציה שנגרמת על ידי הגיל והחשיפה לשמש וכל זה דורש זמן קצר ביותר של התאוששות. פיקסל לייזר נחשב לשיא הטכנולוגיה לטיפולי אנטי אייג'ינג ופילינג קיבל אישור של ה-  FDA כטיפול עדיף להעלמת פיגמנטציה וסימני אקנה – שתי בעיות שכיחות ביותר. בנוסף התקבל אישור FDA להשתמש בפיקסל לייזר לחידוש עור פנים וקיים גם אישור להשתמש בשיטה לטיפולים באזורים אחרים בגוף כמו צוואר,חזה, גב וידיים.

 

פילינג לייזרכיצד מבוצע טיפול פילינג ע"י פיקסל לייזר?

פיקסל לייזר מייצר אלפי עמודים דקים בשטח של עור המטופל ובאותה העת משאיר רקמה מסביב לאזור המטופל ללא כל פגע. שיטה זאת של פיקסלים מאפשרת לעור להחלים מהר יותר. לאחר כל טיפול הגוף נכנס לתהליך ריפוי שמייצר בסופו של דבר רקמה חדשה במקום עור פגום. פילינג גורם לליטוש של העור בצורה מדויקת ומבוקרת. סידרת טיפולים כוללת 3-5 טיפולי פילינג אחת לשבועיים שלושה. טיפול פילינג גורם לבניית קולגן חדש בשכבת הדרמיס והתוצאה המתקבלת היא שיפור במראה שנמשך לאורך זמן. ההליך מתחיל בניקוי יסודי של העור ואלחוש המקום ע"י מריחת משחה מאלחשת. מכוונים את מערכת הלייזר ועובדים עם ידית מיוחדת על השטח המיועד לטיפול. תחושו באי נחות קלה בזמן הטיפול אך ברוב המקרים טיפול פילינג בלייזר סביל ועובר חלק. טיפול פילינג נמשך כחצי שעה לאחריו נמרח קרם נגד כוויות והגנה מפני השמש.

 

התחושות לאחר טיפול פילינג לייזר?

לאחר טיפול פילינג תרגישו כווית שמש קלה למשך מספר שעות, העור מקבל גוון ורדרד ונפיחות לא משמעותית עלולה להופיע החולפת מספר ימים מצומצם לאחר ביצוע פילינג. תהליך תקין של ריפוי האזור ללא דליפות, יוצרות קרום ודימומים. קשקוש עדין עלול להופיע אולם ללא קילוף חזק. הקשקוש הוא תוצאה של קילוף עור פגום. לחות מאוד חשובה בשלב הריפוי וקרם הגנה נגד שמש הוא חובה. סיבוכים לאחר ההליך נדירים מאוד כאשר הבולט שבהם הוא שינוי צבע.