צלוליטיס

טיפול צלוליטיס

צלוליטיס מהווה בעיה רצינית בחיי הנשים. פעמים רבות אישה צעירה לא יכולה להרשות לעצמה ללכת לים או לבריכה עקב בעיות צלוליטיס, יותר מזה קיימים מקרים שבחורה לא יכולה להכיר את גבר החלומות עקב המחשבה שהגוף שלה אינו מושך מספיק כתוצאה מסימני צלוליטיס. עד היום, הרבה מאמצים וכסף נזרקו על טיפולי צלוליטיס אך ללא הצלחה רבה. אחת הסיבות לכך היא שאף אחת מהשיטות אינה טיפלה בשורש הבעיה, למרות שנכון לכתיבת שורות אלו ישנם מכשירים וטיפולים אשר נמצאו יעילים לטיפול בצלוליטיס אולם לפרקי זמן בינוניים, יש לבצע טיפולי תחזוקה כדי לשמר את התוצאה, העלמת צלוליטיס היא לתקופה זמנית ו"סוג" של טיפול במחלה.

 

צלוליטיס, מדוע זה קורה???

מדענים בדקו ומצאו שמדובר בעניין תורשתי. הכול תלוי בעובייה של הממבראנה הפיברוטית שנמצאת בתוך העור. סימני צלוליטיס מופיעים רק שהממבראנה הופכת להיות דקה וחלשה מדי עם הגיל ועקב כך השומן התת עורי מבליט אותה וגורם היווצרות של "עור תפוז". הרבה פעמים לאישה מלאה אין שום סימני צלוליטיס ואצל אחרות, שבקושי שוקלות 50 ק"ג, כן קיימת התופעה.

 

צלוליטיס

טיפולים נגד צלוליטיס על ידי גלי רדיו

שיטות חדשות לטיפול צלוליטיס מכוונת לשורש הבעיה וגורמות לחיזוק הממבראנה ע"י הקרנת גלי רדיו על העור, גורמים גלי הרדיו להפרשת קולגן מחדש וחיזוק המבנה של העור הדק, כתוצאה מכך נצפה שיפור ניכר בבעיית צלוליטיס שנשמר לאורך זמן. בנוסף גלי הרדיו גורמים לפירוק תאי שומן הנמצאים מתחת לעור שמוביל בסופו של דבר למיצוק עור והצרת היקפים. חשוב לציין שטיפולי צלוליטיס בגלי רדיו אינם מחייבים השגחה רפואית צמודה. ישנם מספר רב של מכשירים המבוססים על גלי רדיו המתאימים לטיפול בצלוליטיס. מכשירים בולטים המבוססים על גלי רדיו הם וולה שייפ, אקסנט, LPG וגם המכשיר המוביל היום בישראל לטיפול בתופעה אשר מתאים גם לצמצום ההיקפים ולהמסת שומן בודי טייט.

 

טיפולים נגד צלוליטיס באמצעות מזוטרפיה

שיטת מזוטרפיה היא טכניקת טיפול שהומצאה בצרפת לפני כמה עשרות שנים אשר מבוססת על הזרקת מספר חומרים (מכונה קוקטייל) בהם חומצות היאלורוניות וויטמינים לאזור הנגוע בצלוליטיס בטכניקה מיוחדת. טיפולי מזוטרפיה מבוצעים בסדרת הזרקות ע"י אקדח זריקות מיוחד או ע"י מזו רולר.

 

טיפולים נגד צלוליטיס ע"י גלי אולטרה סאונד

שיטות טיפול חדשניות לטיפול בצלוליטיס מבוצעות באמצעות מכשירים מתקדמים שעובדים בטכנולוגית גלי אולטרה סאונד, בגזרת המכשירים הללו ניתן למצוא את המכשירים בלה קנטור שמאוד מקובל ונפוץ בישראל, אולטרה שייפ (מכשיר יקר יחסית) ודרמסוניק.

 

טיפולים נגד צלוליטיס על ידי לייזר

חדש בישראל טיפולים נגד צלוליטיס על ידי הרס תאי שומן – המסת שומן בלייזר באמצעות החדרת סיב לייזר מתחת לעור. כן כן, אחרי אין סוף שיטות חיצוניות לטיפול נגד צלוליטיס מגיעה שיטה חודרנית – זעירה, חדשנית עם תוצאות מרשימות. ניתן לטפל בעזרתה בבעיית צלוליטיס בדרגה קשה. רעיון הטיפול ברקמת שומן בעזרת לייזר עלה בשנת 1999, לצורך הטיפול השתמשו ב – ND -YAG לייזר שנמצא בשימוש הרפואה אסתטית כלייזר לטיפולים בקופרוז בפנים וורידים מורחבים ברגליים. באותו זמן התגלתה יכולתו לפרק דופן תאי שומן וכך לגרום הרס התא עם פגיעה ברקמת שומן מסביב עקב הפלת שרשרת תהליכים אנזימים שבסופו של דבר משמידים תאי שומן נוספים. התאים הפגומים לא נשארים במקום עקב יכולות הגוף לסלק אותם דרך מערכת הלימפה. תהליך "הניקיון " נמשך לאורך זמן של עד לשלושה חודשים לאחריו העור "מבריא" וללא צלוליט.